Menjëherë pas përfundimit të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve, programi i ditës së enjte vazhdon me ndeshje interesante në kuadër të Ligës së Evropës.

Ndër ndeshjet më interesante të parapara për sot që do të zhvillohen, do të jenë ato mes Bragas dhe Leicester, Lille dhe Milan, Molde dhe Arsenal e Tottenham dhe Ludogorets.

Programi i të gjitha ndeshjeve që janë të parapara të zhvillohen për sot, është i bashkangjitur më poshtë.

Grupi A

CSKA Sofia – Young Boys

CFR Cluj – Roma

Grupi B

Molde – Arsenal

Dundalk – Rapid Wien

Grupi C

Bayer Leverkusen – Hapoel Beer Sheva

Nice – Slavia Prague

Grupi D

Rangers – Benfica

Standard Liege – Lech Poznan

Grupi E

Granada – Omonia Nicosia

PSV Eindhoven – PAOK FC

Grupi F

AZ Alkmaar – Real Sociedad

SSC Napoli– Rijeka

Grupi G

AEK Athens – Zorya

SC Braga– Leicester City

Grupi H

Lille– AC Milan

Sparta Prague– Celtic

Grupi I

Maccabi Tel Aviv– Villarreal

Qarabag FK – Sivasspor

Grupi J

Lask – Royal Antwerp

Tottenham Hotspur – Ludogorets Razgrad

Grupi K

CSKA Moscow – Feyenoord

Wolfsberger AC – Dinamo Zagreb

Grupi L

Gent – FK Crvena Zvezda

Slovan Liberec – Hoffenheim./KP