Disa nga skuadrat që zhvilluan ndeshje mbrëmë në kuadër të Ligës së Kampionëve, e gjetën biletën për kualifikime më tej fazës së grupeve. Chelsea, Sevilla, Barcelona dhe Juventus siguruan vendet në mesin e 16 ekipeve më të mira.

Sot programi i ditës së mërkurë në Ligën e Kampionëve përmban disa ndeshje shumë interesante, ku pritet që skuadrat si Liverpooli, Bayerni e Manchester City , në rast fitoreje, t’ju bashkohen Chelseat, Sevillës, Barcelonës e Juventusit.

Ndeshjet që do të zhvillohen sot së bashku me orarin e tyre janë të bashkangjitura më poshtë.

Grupi A

21:00 Atletico Madrid – Lokomotiv Moscow (Wanda Metropolitano)

21:00 Bayern Munich – RB Salzburg (Allianz Arena)

Grupi B

18:55 Borussia Monchengladbach – Shakhtar Donetsk (Borussia-Park)

21:00 Inter – Real Madrid (Giuseppe Meazza)

Grupi C

18:55 Olympiacos – Manchester City (Karaiskaki Stadium)

21:00 Marseille – FC Porto (Stade Orange Velodrome)

Grupi D

21:00 Ajax – Midtjylland (Johan Cruijff Arena)

21:00 Liverpool – Atalanta (Anfield Road).