Janë zhvilluar sonte ndeshjet e dyta të grupeve A,B,C dhe D ku nuk munguan rezultatet befasuese në disa prej ndeshjeve të garës më prestigjoze evropiane.

Në grupin A, Bayerni i Mynichit e mposhti Lokomotiva Moskan me rezultat 1-2, derisa Atletico Madridi dhe Salsburgu luajtën me rezultat të barabartë 2-2.

Në grupin B, Interi nuk mori më shumë se një pikë në ballafaqim me Shakhtar Donetsk me rezultatin 0-0. Në këtë grup Real Madridi nxori një barazim 2-2 në minutat e fundit të ndeshjes ndaj klubit gjerman Borussia Meinchengladbach me golat e vonshëm te Karin Benzemas dhe Casemiros.

Ne grupin C, Poro fitoi ndaj Olympiacosit me rezultat 2-0 dhe Manchester City fitoi me rezultat 0-2 ndaj Marselle.

Grupi D solli fitoren e Liverpoolit me rezultat minimal 1-0 ndaj Midlyjland, dhe barazimin mes Atalantas dhe Ajaxit me rezultat 2-2./KP