Kanë përfunduar 45 minutat e para të gjashtë ndeshjeve që filluan nga ora 21:00 në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Nuk ka gola në ndeshjen ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Lazios, pra rezultati është ai i fillimit, 0-0.

Manchester United dhe Paris-Saint-Germain janë duke luajtur me barazim 1-1 derisa golat u realizuan nga Neymar dhe Marcus Rashford.

Juventusi po e mund Dinamo Kievin me rezultat 1-0 me golin e sulmuesit Federico Chiesa, ndërsa Chelsea është në avantazh ndaj Sevillas me rezultat 0-1 me golin e realizuar nga Olivier Giroud.

Ne dy ndeshjet tjera janë këto rezultate:

Ferencveros – Barcelona 0-3 dhe

Club Burgge – Zenit 1-0./KP