Liga e Kampionëve vazhdon edhe sot me programin e ditës së mërkure, ku janë të parapara të zhvillohen disa ndeshje interesante, dhe po ashtu sot do të zhvillohet ndeshja e mbetur mes PSG e Basaksehir, pasi që mbrëmë u pezullua shkaku i fyerjeve raciste të bëra nga gjyqtari anësor drejt stafit të trajnerëve të skuadrës turke.

Ndër ndeshjet më interesante për sot do të jenë ato mes Inter e Shakhtar Donetsk dhe Real Madrid e Borussia Monchengladbach.

Programin e plotë të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve së bashku me orar mund ta gjeni të bashkangjitur më poshtë.

Grupi A

21:00 Bayern Munich (1) – Lokomotiv Moscow (4) (Stadiumi Allianz Arena)

21:00 RB Salzburg (3) – Atletico Madrid (2) (Stadiumi Red Bull Arena)

Grupi B

21:00 Inter (4) – Shakhtar Donetsk (2) (Stadiumi Giuseppe Meazza)

21:00 Real Madrid (3) – Borussia Dortmund (1) (Stadiumi Santiago Bernabeu)

Grupi C

21:00 Manchester City (1) – Marseille (4) (Stadiumi Etihad)

21:00 Olympiacos (3) – Porto (2) (Stadiumi Karaiskaki)

Grupi D

18:55 Ajax (3) – Atalanta (2) (Stadiumi Johan Cruijff Arena)

18:55 Midtjylland (4) – Liverpool (1) (Stadiumi MCH Arena)

Grupi H

18:55 Paris Saint-Germain (2) – Istanbul Basaksehir (4) (Stadiumi Le Parc des Princes) (Vazhdim i ndeshjes nga nata e mbrëmshme).