Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar pas hyrjes së xhandarmërisë serbe në Karacevë të Kamenicës.

Përmes një statusi në Facebook, Limaj ka siguruar qytetarët e asaj pjese se nuk do të jenë asnjëherë vet

Ai ka thënë se provokimet e herë pas hershme të forcave ushtarake serbe në fshatrat e brezit kufitar brenda territorit të Kosovës duhet të marrin përgjigjen e duhur nga ana e institucioneve tona të sigurisë dhe KFOR-it.