Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Limaj uron qytetarët për 13 vjetorin e pavarësisë

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

 

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, uroi qytetarët e vendit me rastin e 13-vjetorit të pavarësisë.

Limaj shkroi se shpallja e pavarësisë 13 vite me parë është kurorëzim i përpjekjeve të popullit shqiptar, që kulmuan me luftën e shenjtë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në krye me komandantin legjendar, Adem Jashari dhe mijëra dëshmorë të tjerë.

Në urimin e tij, Limaj përmedi se kjo ditëlindje e 13 e Kosovës sonë të Pavarur, është e para që festohet pa një pjesë të bashkëluftëtarëve që sot ndodhen në Hagë. /21Media