Drejtuesit e Liverpoolit vendosën t'i ulin çmimet e biletave

Drejtuesit e Liverpoolit vendosën t’i ulin çmimet e biletave

Liverpool nuk arriti të kualifikohet tutje në FA Cup, pas ndeshjes së parë të zhvilluar kundër Shrewsbury, ndeshje kjo e cila përfundoi me barazim 2:2. Pas këtij barazimi, Liverpool detyrohet të luaj edhe një ndeshje tjetër si vendas, ndeshje kjo që do të zhvillohet me 4 shkurt, me fillim nga ora 20:45.

Drejtuesit e Liverpoolit për këtë ndeshje vendosën t’i ulin të gjitha çmimet e biletave. Biletat për këtë ndeshje pritet të kushtojnë si më poshtë:

15 funte për të moshuarit;

5 funte për të rinjtë mbi moshën 18 vjeç;

1 funt për fëmijët.

Kujtojmë që raportohet se ky vendim është marrë pas konsultimeve me drejtuesit e Shrewsbury dhe grupet e tifozëve përkatëse.