Skuadra e Manchester Cityt e mposhti sot Arsenalin me rezultat minimal 1-0.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për xhiron e gjashtë të Premierligës dhe rezultatin e vendosir Raheem Sterling në minutën e 23’.

Gjatë gjithë minutave të mbretura pas golit, Arsenali provoi të barazonte rezultatin, por skuadra e Pep Guardiolas u tregua e kujdesshme në ruajtjen e rezultatit.

Pas këtij ballafaqimi, Manchester City ka shtatë pikë, kurse Arsenali nëntë.