Interi i Manchester Unitdet sytë ka Kumbulla

Interi i Manchester Unitdet sytë ka Kumbulla

Për 19 vjeçarin e Kombëtares së Shqiptare, Marash Kumbulla, veç Interit, për transferimin e tij është i interesuar edhe një gjikand i futbollit anglez, Manchester United.

Mediat italiane kanë shkruar se Interi ka nisur kontaktet me Veronën për transferimin e Marash Kumbullës.

Por duket se zikatrit po hasin një konkurrencë të fortë për të siguruar kartonin e shqiptarit, që pëlqehet gjithashtu nga Juventusi dhe Leipzigu.

Së fundmi ka dalë në skenë një tjetër emër i madh i futbollit evropian, Manchester United, që sipas “Daily Star” është po përgatit ofertën konkrete prej 15 milionë eurosh.