Manchester United janë duke e shqyrtuar mundësinë për të nënshkruar me anësorin e Atalantës Amad Traore, raporton “Manchester Evening News”

Ole Gunnar Solskjaer e sheh reprezentuesin nga Ishujt Faroe si alternativë të Jadon Sanchos, i cili ka vendosur të mbetet te Borussia Dormundi.

Kontaktet e para mes Unitedit dhe agjentit të lojtarit tashmë janë zhvilluar, por çmimi i tij sillet rreth 25 milionë euro.