Gjiganti anglez është duke e monitoruar nga afër situatën e 19-vjeçarit.

United është në kontakte të vazhdueshme me mesfushorin e Independiente del Valle, Moises Caicedo, sipas gazetarit të njohur Fabrizio Romano.

Nëse United vendos që të nënshkruajë me Caicedon, ai do t’iu kushtojë rreth 6 milionë euro, dhe do të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare me “Djajtë e Kuq”.