Vetëm pak minuta na ndajnë nga derbi anglez mes skuadrës së Manchester United dhe Arsenal. “Gunners” kanë udhëtuar drejt “Old Trafford”, ku ndeshja zhvillohet me fillim nga ora 17:30.

Më poshtë janë të bashkangjitura formacionet zyrtare të dy ekipeve:

Manchester United (4-3-1-2): De Gea; Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw; Fred, McTominay, Pogba; Fernandes; Rashford, Greenwood

Arsenal (3-4-3): Leno; Holding, Gabriel, Tierney; Saka, Partey, Elneny, Bellerin; Aubameyang, Lacazette, Willian.