Bruyne shënoi dje në fitoren e thellë ndaj Skocisë

Bruyne shënoi dje në fitoren e thellë ndaj Skocisë

Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez ka folur vetëm fjalë të mira për sulmuesin e Manchester Cityt.

Kevin de Bruyne shënoi dje në fitoren e thellë ndaj Skocisë. Martinez tha se për të është sulmuesi më i mirë në botë.

“Ka filluar mirë sezonin, andaj shihen kualitetet e tij. Për mua, është sulmuesi më i mirë në botë. Është i mirë dhe ka rëndësi të madhe për klubin”, deklaroi ai.