Futbollisti i Paris Saint-Germain Killian Mbape informoi drejtuesit se ai synon të largohet nga klubi verën e ardhshme.

Siç raporton Times, sulmuesi 21-vjeçar dëshiron të vazhdojë karrierën në një klub tjetër, në Premier Ligë ose Primera.

Mbappe është i interesuar të transferohet në Manchester United, por ai është gjithashtu një admirues i madh i Liverpool.

Paris Saint-Germain i pagoi Monakos 165 milionë funte për Mbappe në vitin 2018, që është transferimi i dytë më i madh në historinë e futbollit.

Deri më tani, ai ka shënuar 90 gola në 124 ndeshje për klubin parisien, ka fituar tetë trofe dhe ka luajtur në finalen e Ligës së Kampionëve sezonin e kaluar.

Për ekipin kombëtar të Francës, me të cilin fitoi titullin e kampionit të botës në vitin 2018, ai luajti 35 ndeshje dhe shënoi 14 gola.