Real Madridi është duke shpresuar që të sigurojë shërbimet e Kylian Mbappe nga PSG në verën e vitit 2021, raporton e përditshmja spanjolle ‘AS’.

Kontrata e francezit me PSG-në skadon në vitin 2022 dhe kjo i jep mundësinë ‘Los Blancos’, që të fillojë negociatat më herët, duke pritur që edhe lojtari të ndihmojë me interesin e tij për të luajtur para tifozëve në ‘Santiago Bernabeu’./kp