Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive me koronavirus është 103.480 raste nga 514.482 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.118 raste të vdekjes.

Sipas IKSHPK numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 90.328 raste, kurse numri i rasteve aktive është 11.034./21Media

680 TË SHËRUAR DHE 356 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Friday, 23 April 2021