Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Barcelonës dhe Real Batisit me rezultat të barabartë 1-1.

Ishte Barcelona ajo që kaloi në epërsi në minutën e 22’ të ndeshjes me golin e realizuar nga Osumane Dembele.

Më pastaj, Antoine Griezmann dështoi ta dyfishonte rezultatin duke e humbur penalltinë. Në minutat e fundit të pjesës së parë, Betisi i barazoi shifra në 1-1 me golin e realizuar nga Sanabria./KP