​Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes Farencvaros – Prishtina, ky është rezultati

 
Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Farencvarosit dhe Prishtinës e cila po zhvillohet në Budapest të Hungarisë.
Rezultati pas 45 minutave të para është ai fillimit, pra 0-0, derisa rastin më të mirë e kishte skuadra nga Kosova por që Otto John nuk arriti të shënojë edhe pse ishte i vetëm përballë portierit.
Kjo ndeshje është e vlefshme për rrethin e parë të kualifikimeve për ngë Ligën e Kampionëve.

Back to top button