Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Mbyllet pjesa e parë, Italia në epërsi minimale ndaj Zvicrës

1 min read

 

Një ndeshje e jashtëzakonshme është duke u zhvilluar ndërmjet Italisë dhe Zvicrës në stadiumin “Olimpico” të Romës, në kuadër të “EURO 2020”.

Skuadra e Roberto Mancinit është duke avancuar me rezultat minimal 1-0 me golin e realizuar nga Manuele Locatelli në minutën e 26’ të ndeshjes.

Italia është duke e dominuar ndeshjen madje e realizoi edhe një tjetër gol përmes Cheiellinit, por u anuluar pasi italiani luajti me dorë paraprakisht.