Milan është gati të bëjë një ofertë drejt skuadrës së Lazios për sulmuesin Luis Alberto, nëse Hakan Calhanoglu largohet nga “San Siro”.

“Rossonerët” janë të vetëdijshëm rreth interesimit nga Manchester United për Calhanoglun, dhe e shikojnë Alberton si zëvendësim të mundshëm të mesfushorit nga Kombëtarja e Turqisë.