​Milani dorëzohet para Chelseat, PSG vetëm barazim me Benfikën

Chelsea ka regjistruar një fitore shumë të rëndësishme në Grupin E të Ligës së Kampionëve duke e mposhtur Milanin në “Stamford Bridge” me rezultat 3-0.

Weskey Fofana shënoi golin e parë për anglezët në minutën e 24’, rezultat me të cilin skuadrat shkuan në pushim.

Edhe në pjesën e dytë Chelsea u tregua skuadër më cilësore dhe shënoi edhe dy gola përmes Aubameyang në minutën e 56’ dhe James në të 52-tën.

Pas kësaj fitoreje, Chelsea barazohet me Milanin me nga katër pikë, ndërsa vendin e parë e mban Salsbugur me pesë sosh.

Paris-Saint-Germain është ndalur e barazim 1-1 nga Benfika. Lionel Messi kaloi parizienët në epërsi në minutën e 22’, por shifrat i barazoi Danilo me autogolin e tij katër minuta para se të mbyllej pjesa e parë.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button