Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​“Mirupafshim dhe faleminderit Angela Merkel”, kancelarja largohet nga Shqipëria

1 min read

Kancelarja gjermane Angela Merkel është larguar Shqipëria, pas vizitës së sotme.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka publikuar pamjet e përcjelljes së saj në Rinas.

Merkel i ka thënë se do të shihen sërish në Lubjanë të Sllovenisë, ndërsa Rama i ka uruar gjithë të mirat.

Kancelarja zgjodhi Tiranën për të dhënë ‘mesazhet e lamtumirës’ vetëm pak ditë nga mbajtja e zgjedhjeve të vendin e saj, pas të cilave ajo ka deklaruar largimin pas 16 vjetësh në krye të një prej shteteve më të rëndësishëm të BE-së.