​Moti nesër në Kosovë

 
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës(IHMK) ka njoftuar se në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat vende-vende mund të sjellin riga lokale shiu.
Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-9gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius.
Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit./21Media

Back to top button