Antalyaspor 2, Fenerbahçe 2

Antalyaspor 2, Fenerbahçe 2

Fenerbahçe ka barazuar sonte ndaj Antalyaspor-it. Ndeshja ka përfunduar me rezultat 2-2.

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi (36’), ka realizuar golin e parë të ndeshjes, duke ua siguruar epërsinë mysafirëve.

Por,  vendasit kanë reaguar, duke shënuar dy gola dhe barazimi është bërë në minutat e 90-ta, kur Fenerbahce ka barazuzar shifrat në 2-2.