Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Nagavci uron xhudistët kosovare: Vajzat e arta të Kosovës

1 min read

 

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka përgëzuar xhudistët kosovare për suksesin e madh të arritur në lojërat olimpike në Tokio.

Nagavci në një postim në Twitter ka përgëzuar xhudistët Majlina Kelmendi, Dsitria Krasniqi dhe Nora Gjakova për performancën e treguar.

“Duke luftuar si vajza. Vajzat e arta të Kosovës”, ka shkruar Nagavci.

Të shtunën Distria Krasniqi mori të artën në kategorinë deri 48 kilogramë, ndërsa këtë sukses sot e arriti edhe Nora Gjakova në kategorinë deri 57 kilogramë.