Wolverhampton dhe Southampton ndanë pikët në ndeshjen e fundit të raundit të 9 të Premier Ligës 1: 1.

Southampton vazhdon me lojëra të shkëlqyera dhe nuk është mposhtur në ndeshjen e gjashtë me radhë.

Walcott shënoi për mysafirët në minutën e 58-të, i cili është goli i tij i parë për Southampton pas 15 vjetësh, ku ai filloi karrierën e tij para se të transferohej në Arsenal.

‘Ujqërit’ pas golit të pësuar filluan një ofensivë të plotë, e cila iu shpagua në minutën 75 kur Pedro Neto barazoi shifrat për rezultatin final 1:1./KP