Tetë ndeshje në Serie A janë shtyrë në dy javët e fundit

Tetë ndeshje në Serie A janë shtyrë në dy javët e fundit

Autoritetet në Itali urdhërojnë që të gjitha lojërat e futbollit në Serie A të luhen pa shikues muajin tjetër për shkak të koronavirusit.

“Ne do të marrim atë vendim. Ne do të vazhdojmë të gjitha aktivitetet, dhe kështu do të jetë edhe liga, por do të respektojmë shëndetin publik,” tha ministri italian i Sportit Vincenzo Spadafor, pas takimit urgjent të Qeverisë italiane.

Federata e Futbollit ka shtyrë ndeshjet gjysmëfinale të Kupës midis Juventusit dhe Milanit dhe Napolit dhe Interit.

Tetë ndeshje në Serie A janë shtyrë në dy javët e fundit, përfshirë derbin e madh mes Juventus dhe Inter Milan.

Në Itali, deri tani janë konfirmuar 2,502 raste të koronavirusit.