​Nesër mëngjesi me borë

Moti nesër i ftohtë e me reshje

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në do të ketë reshje të borës, kurse temperaturat minimale do të jenë -4 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe i qetë. Vranësirat në orët e hershme të mëngjesit vende-vende mund të shoqërohen me reshje të dobëta bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes”, njofton IHKM.

Back to top button