Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi nesër viziton Komunën e Vushtrrisë, ku do të merr pjesë në ceremoninë e inaugurimit të palestrës së sportit në Samadrexhë.

Paraprakisht në orën 10:00, Dumoshi do të takohet me kryetarin e Komunës, Xhafer Tahiri. Ndërsa, ceremonia do të zhvillohet në orën 11:00.