​Ngjarjet e datës 2 mars

Ngjarjet që shënojnë ditën e sotme në vend

Mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00)

KQZ organizon tërheqjen e shortit për renditjen e kandidatëve dhe subjekteve politike për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të komunës së Podujevës. (Salla e mbledhjeve të KQZ-së, ora 11.00)

Organizata për Rritjen e Cilësisë në Arsim ORCA organizon tryezën “Publikimi i raportit të monitorimit të Këshillit Shtetëror të Cilësisë: Sfidat e akreditimit në Kosovë”. (Hotel ‘Sirius’, salla ‘Castor’, ora 14:00)

Hapet ekspozita “Heshtje e rëndë” e artistit Burim Gashi. (Galeria Kombëtare e Kosovës, ora 19.00)

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button