Mbahet mbledhja e Komiteti për Politik dhe Financa në Komunën e Rahovecit. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal të Rahovecit, ora 10:00)

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, do ta pret në takim ministren në detyrë të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi. (Shtëpia e Bardhë, ora 10:30)

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe ministrja në detyrë të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi vizitojnë fushën sportive në Lubinjë e Epërme. (Ora 11:30)

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe ministrja në detyrë të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi vizitojnë poligonin sportiv në Mushnikov. (Ora 12:00)

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe ministrja në detyrë të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi vizitojnë pishinën Olimpike. (Ora 12:45)

Komisioni për Qeverisje Lokale, Administratë Publike, Zhvillim Rajonal dhe Media takohet me përfaqësuesit e Asociacionit të Komunave të Kosovës, diskutohet për gjendjen e pandemisë Covid-19 në komunat e Kosovës. (Kuvendi, salla N10, ora 13:00)

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe ministrja në detyrë të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi vizitojnë stadiumin “Përparim Thaçi”. (Ora 13:15)

Oda Ekonomike e Kosovës do të mbajë konferencë për media, ku do të diskutohet për përkrahjen për disa nga sektorët më të prekur.(OEK, ora 14:45)