​Ngjarjet e datës 3 prill 2022

Mbahet akademi përkujtimore kushtuar 28 martirëve shqiptarë që u masakruan në marsin e vitit 1913 në Nashec të Prizrenit nga ushtria serbe. (Shtëpi e Kulturës ” Xhemajli Berisha”, Prizren, ora 10:00).
Për nder të 23-vjetorit të rënies së dëshmorit Haradin Bajrami, organizohet gara e vrapimit “Vrapojmë shtigjeve të Haradin Bajramit”. (Shtegu i ecjes në Lipjan, ora 11:00).
Familjarët së bashku me Shoqatën “Trojet e Arbrit”, si dhe komuna e Prizrenit si bashkëorganizatore bëjnë zbulimin e Memorialit në fshatin Grazhdanik të Prizrenit. (Ora 14:00).

Back to top button