Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Ngjarjet e datës 4 korrik

1 min read

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi pret në takim delegacione nga shtetet e Finlandës dhe Irlandës, të kryesuara nga ministrja e Finlandës për Çështje Evropiane dhe Drejtimin e Pronësisë, Tytti Tuppurainen dhe ministri i Shtetit për Çështjet Evropiane të Irlandës, Thomas Byrne. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 08:45, pas takimit do të ketë konferencë për media)

UBT hap festivalin ndërkombëtar të dijes “Global UBT Fest 2022”. (Parku Shkencor Inovativ i UBT-së, Lipjan, ora 18:00)