​Ngjarjet e datës 4 tetor

Vazhdon procesi gjyqësor kundër Salih Mustafës. (Hagë, ora 09:30-15:00)
Vazhdimi i Seancës plenare të Kuvendit të Kosovë. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)
Me rastin e Ditës botërore të habitatit, UN-Habitat Kosova organizon aktivitet me temën ‘Përshpejtimi i veprimit urban për një botë pa karbon’. (Teatri i hapur Gërmia, Prishtinë, ora 10:00-12:30)
Mbahet seanca plenare e Kuvendit të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:15)
Mbahet ceremonia hapëse dhe themelimi i projektit “Kidpreneurship – Think. Design. Create”, me ç’rast do të bëhet edhe nënshkrimi i Memorandumeve të Bashkëpunimit me drejtorët e shkollave përfituese në ambientet e shkollave përkatëse. (Shkolla “Emin Duraku”, Prishtinë, ora: 10:00)
Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e PDK-së, Uran Ismaili mban konferencë për media. (Te Tulltorja në lagjen “Arbëria”, ora 11:30)
Agjenda e kombëtares së Kosovës në futboll:
11:00- Konferencë për media e përzgjedhësit Bernard Challandes (Hotel “Emerald”)
15:00- Stërvitja e Kombëtares U21 (Kompleksi i FFK-së në Hajvali)
19:00- Stërvitja e Kombëtares së Kosovës (Stadiumi “Fadil Vokrri”)
Lëvizja FOL vazhdon serinë e debateve FOL Hapur me ministra, ku i ftuar do të jetë ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla. (Hotel “Sirius”, Prishtinë, ora 13:00)
Mbahet debati „Ndërmarrësia, mundësi reale për të gjitha gratë dhe vajzat në Kosovë“, në kuadër të Projektit Promovimi i Zhvillimit Ekonomik Rajonal përmes Akademisë së Ndërmarrësisë, mbështetur financiarisht nga Ministria e Zhvillimit Rajonal. (Objekti i UNDP-së, afër Ministrisë së Shëndetësisë, rruga e Zagrebit 58, ora 13:30)
Mbahet ceremonia hapëse dhe themelimi i projektit “Kidpreneurship – Think. Design. Create”, me ç’rast do të bëhet edhe nënshkrimi i memorandumeve të bashkëpunimit me drejtorët e shkollave përfituese në ambientet e shkollave përkatëse. (Shkolla „Gëzim Hamza“, rruga “Agim Kelmendi”, p.n., Rahovec, ora 14:00)
Komisioni për Bujqësi diskuton Projektligjin për Odat e Arkitektëve dhe Inxhinierëve në fushën e ndërtimit. (Kuvendi i Kosovës, salla N-506, ora 16:00)

Back to top button