Ka nisur takimi i kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti me drejtuesit e institucioneve shëndetësore.

Aty po marrin pjesë drejtori i IKShPK-së, Naser Ramadani, drejtori i ShSKUK-së, Basri Sejdiu, mikrobiologu Lul Raka dhe përfaqësues të tjerë.

Pas takimit, pritet të dalin në konferencë për media.