Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është duke vazhduar takimet me liderët politikë në Kosovë.

Rama në vazhdën e takimeve të sotme me liderët politikë në Kosovë, i ka shkuar në selinë e partisë, ish-kryeministrit, Albin Kurti.

Rama gjatë ditës sotme ka takuar kryeministrin Avduallah Hoti, kryeparlamentaren, Vjosa Osmani, si dhe kryetarin e Nismës, Fatmir Limaj.

Derisa pritet të takojë kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli dhe presidentin Hashim Thaçi.