Ndeshja përfundoi pa gola

Ndeshja përfundoi pa gola

Përfundoi ndeshja në mes të Burnleyt dhe Arsenalit. Ndeshje kjo e javës së 25-të të Premier Ligës angleze përfundoi pa fitues, me rezultat pa gola 0:0.

Topçinjtë nuk kanë arritur të marrin një fitore në Premier Ligë gati qe një muaj, pas asaj të arritur me 11 janar kundër skuadrës së Manchester United.

Arsenali me këtë barazim mbetet në pozitën e 10-të, me 31 pikë, ndërsa Burnley renditet një pozitë me poshtë por me pikë të barabarte me klubin londinez.