Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se  2 ditët në vazhdim do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton gjithashtu se do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriperëndimit. /21Media