Ndeshjet e javës së 14-të të Kategorisë Superiore janë shtyer

Ndeshjet e javës së 14-të të Kategorisë Superiore janë shtyer

Pas tërmetit që goditi Shqipërinë dhe solli pasoja katastrofike, të gjitha ndeshjet e javës së 14-të të Kategorisë Superiore, që ishin të programuara të luheshin në datat 29-30 nëntor, janë shtyer.

FSHF tashmë ka vendosur se kur do të luhet kjo javë dhe kur Superiorja do të zbresë në fushë.

Kështu, Federata ka vendosur zyrtarisht se java e 14-të, do të luhet në datat 7 dhe 8 dhjetor.

Për ndeshjet e javës së ardhshme, do të ketë një njoftim të dytë.