​Pellegrini i impresionuar nga bashkëlojtari i tij te Roma

​Pellegrini i impresionuar nga bashkëlojtari i tij te Roma

Mesfushori i Romës, Lorenzo Pellegrini është i gëzuar me kombëtares së Italisë kundër Armenisë (3-1).

Pellegrini dje shënoi golin e parë për Italinë. Italiani tha se kjo natë është shumë e rëndësishme për të.

Është natë speciale për mua, fituam dhe nuk ishte e thjeshtë, Armenia ishin të fortë”, deklaroi ai.

Ai gjithashtu tha se ishte i impresionuar nga bashkëlojtari i tij te Roma, Henrikh Mkhitaryan.

Mkhitaryan ka luajtur shumë mirë, është një talent dhe po pres të luaj me të për Romën. Ishte nder të prezantosh Italinë dhe me duhet pak kohë për të mësuar taktikat”, përfundoi ai.