Policia e Austrisë ka konfirmuar për një person të vrarë gjatë operacionit policor pas sulmit të sontëm në një sinagoge në Vjenë, me ç’rast disa persona kanë mbetur të plagosur, në mesin e të tyre edhe një polic.

Në një postim në Twitter, Policia e Vjenës ka bërë të ditur se të shtënat kanë nisur pas orës 20:00, në Seitenstettengasse ku disa të dyshuar me armë zjarri kanë shtënën në gjashtë lokacione të ndryshme, duke lënë një të vdekur dhe disa të plagosur, prej tyre një oficer policie.

“Një person i dyshuar është vrarë nga oficerët e policisë”, ka njoftuar policia.