Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Rashica pritet të luajë nga minuta e parë ndaj Liverpoolit

1 min read

Ndeshja Norwich City – Liverpool do të zhvillohet sonte në kuadër të EFL Cup, ndeshje kjo e vlefshme për fazën 1/16 të kësaj gare.

Trajneri Jurgen Klopp ka tri mungesa të rëndësishme për këtë ndeshje si Elliot, Alcantara dhe Trent Alexander Arnold.

Nga minuta e parë në këtë sfidë pritet te luajë edhe mesfushori kosovar Milot Rashica.

Ndeshja do të zhvillohet nga ora 20:45 në stadiumin “Carroë Road”.

Këto janë formacionet e mundshme:

Norwich City: (4-3-3):Gunn; Mumba, Kabak, Gibson, Giannoulis; Lees Melou, Gilmour, Rupp; Rashica, Sargent, Tzolis

LLiverpool: (4-3-3): Kelleher; Gomez, Phillips, Matip, Robertson; Oxlade-Chamberlain, Milner, Jones; Gordon, Origi, Minamino