Fitorja e Altetico Madridit ndaj Real Sociedadit e detyron Real Madridit që të dal fitues nga ballafaqimit i sotëm me Granadan, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 15-të të La Ligas.

Skuadra e Zinedine Zidane e pret sonte nga ora 19:45 Garandan dhe këto janë formacionet zyrtare të dy skuadrave:

Real Madrid: Courtouis, Carvajal, Ramos, Varane, Kroos, Benzema, Casemiro, Lucas.V, Valverde, Mendry, Rodrygo

Granada: Silva, Foulquier, Milla, Eteki, Soldado, Puerta, Neva, Vallejo, Herreira, Domingos, Kenedy.