Reali ka arritur vetëm një pikë nga dy ndeshjet e para në grupin A

Reali ka arritur vetëm një pikë nga dy ndeshjet e para në grupin A

Real Madrid ka lënë Luka Modriq, Gareth Bale dhe Lucas Vazquez jashtë skuadrës për përplasjen e së martës në Ligën e Kampionëve me ekipin turk Galatasaray, të cilën menaxheri Zinedine Zidane e përshkruan si një “lojë që duhet ta fitojë”.

Asnjëri prej tyre nuk luajti në humbjen e së shtunës 1-0 në Real Mallorca, humbja e parë e Realit në sezonin e ri në La Liga.

Toni Kroos, Eden Hazard dhe Dani Carvajal, të gjithë ata që munguan në ndeshjen kundër Mallorca, do të kthehen në skuadër.

Kroos ishte i lënduar, ndërsa Hazard ka humbur udhëtimin në Mallorca për shkak të lindjes së fëmijës së tij të katërt. Carvajal ishte lënë që të pushojë.

Real Madrid ka arritur vetëm një pikë nga dy ndeshjet e para në grupin A në Ligën e Kampionëve.

Ne e dimë se për çfarë po luajmë,”Ne duhet të luajmë për të fituar, sepse atje nuk ka asnjë mundësi tjetër. Ne duhet të përqendrohemi të fitojmë të martën”, tha Zidane për udhëtimin e së martës.