Ambasadori i ri i Gjermanisë në Prishtinë, Jorn Rohde, ka shprehur mbështetjen e pakusht të Gjermanisë për Kosovën.

Gjatë një adresimi në “Twitter”, diplomati gjerman ka shprehur falënderim për mikpritjen që i është bërë në Prishtinë me rastin e marrjes së postit të ri.

“Gjermania është përkrah jush. Dialogu dhe normalizimi i raporteve me Serbinë është prioritet”, ka thënë Rohde./21Media