Maximiliano Allegri shumë shpejtë pritet t’i rikthehet punës së trajnerit në kampionatin italian Serie A.

Todofichajes, raporton se “Giallorossët” po planifikojnë ta shkarkojnë trajnerin aktual Fonseca pas barazimi me Hellas Verona dhe Allegri shihet nga ana e tyre si trajneri ideal për këtë edicion.