Futbollistët e Sevilla-s mposhtën Mallorca-n në shtëpi me 2:0, në raundin 36 të La Ligës spanjolle.

Ndeshja nuk ishte veçanërisht domethënëse dhe skuadra vendase regjistroi një fitore rutinore dhe të rëndësishme në garën për Ligën e Kampionëve.

Ata u afruan shumë pranë garës elitare evropiane, pasi do të kenë nevojë vetëm për një pikë të fituar në dy raundet e fundit.

Ndoshta jo edhe kaq, nëse Villarreal-i nuk arrin të mposhtë Sociedad-in të hënën.

Sevilla arriti në triumfin me golat e Ocampos dhe Anne Nesyri-t. Dy golat u shënuan në finale të dy periudhave të lojës.

Ocampos ishte i saktë nga pika e penalltisë në minutën e 41-të dhe marokeni i ri vendosi rezultatin përfundimtar në minutën e 84-të.

Mallorca ka një punë të vështirë në dy raundet e fundit për të shmangur rënien nga liga.