Shefi i Kabinetit të Shtëpisë së Bardhë, Mark Meadows ka rezultuar pozitiv për koronavirus. Lajmin e konfirmuan zyrtarët për CNN.

Meadows udhëtoi me presidentin të dielën dhe të hënën. Ai ishte gjithashtu në partinë e zgjedhjeve të Shtëpisë së Bardhë të Martën dhe në kontakt të ngushtë me anëtarët e familjes së presidentit.

Zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë tani janë të alarmuar duke qenë se Meadows ka qenë pranë stafit.

Prej 2 ditësh në SHBA raportohen më shumë se 100 mijë raste ditore, shifra rekord të cilat SHBA nuk i përjetoi as në fillimin e pandemisë së koronavirus./21Media