​Shpërthimi në Ferizaj, Armend Zemaj viziton të lënduarit në QKUK

 

Në Emergjencën e Qendrës së Klinikës Universitare të Kosovës (QKUK) janë duke u trajtuar dhjetëra persona të cilët janë lënduar nga një shpërthim në një lokal në Ferizaj.

Në Emergjencë tani ka shkuar edhe ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Ndërkohë që mjeku kujdestar në emergjencë, Agron Çitaku në konferencën për media ka treguar për gjendjen shëndetësore të të lënduarve që janë duke u trajtuar në QKUK.

Ai tha se gjendja shëndetësore e 14 të lënduarve është mesatarisht e rëndë dhe se pesë persona janë duke u trajtuar në sallën operative.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button